< В Андріївській церкві відслужиться перша Архієрейська Літургія за участю Патріарших екзархів
12.12.2018 23:51 Age: 4 yrs
Рубрика: Новини з єпархій, новини Україна

В Житомирі говорили про автокефалію


     В своєму виступі Архієпископ Житомирський і Поліський ВОЛОДИМИР, на запитання журналістів, висловив такі думки: "Відкинути амбіції церковних ієрархів, проявити братську любов, взаємопрощення та прислухатися до голосу Матері-Церкві в особі Всесвятійшого Патріарха Варфоломея I, виконувати рекомендації голови Помісного Собору в особі митрополита Гальського Емануїла, котрий очолить Помісний Собор. Ми живемо в історичний час, коли ми стали свідками здобуття Незалежності України без краплі крові, яку нині потрібно відстоювати захищаючи кордони України, та її інтереси. Ми вдячні Президенту України Порошенку П.О., який всі сили прикладає для унормування церковного розділення в Україні шляхом діалогу з Матір'ю-Церквою, Вселенським Патріархом."  -  під час конференції з приводу надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні, яка відбулась в Житомирській обласній раді 11 грудня 2018 року.

     Учасники заходу, зокрема Його Високопреосвященство, Архієпископ Житомирський і Поліський ВОЛОДИМИР, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, представники Ради християнських церков, представники управління культури та туризму облдержадміністрації, ознайомили представників громадськості та ЗМІ Житомирщини з ситуацією, що склалась у православному середовищі у зв’язку із утворенням незалежної автокефальної православної церкви.

     У ході конференції Владика Володимир розкрив історію надання автокефалій, та обговорили наслідки отримання Томосу Православною Церквою України.

     Багато питань може бути вже вирішено після проведення Об’єднавчого Собору 15 грудня, де буде обрано предстоятеля Церкви та затверджено Статут Церкви.

     По завершенню прес-конференції, очільник Житомирської єпархії Владика Володимир в ювілейний рік 1030-ліття Хрещення Київської Русі відзначив високими церковники нагородами, державних службовців в сфері релігії за сприяння та співпрацю з Українською Автокефльною Православною Церквою.